Przychody z Fishing Clash przekroczyły w kwietniu 4,7 mln zł

10 maja 2018 r.

Przychody z Fishing Clash, najnowszej gry wrocławskiego Ten Square Games, wyniosły w kwietniu 4,7 mln zł – wynika z szacunków spółki. To najlepszy miesiąc w historii gry i wynik o 31% lepszy niż w marcu. Tylko w drugiej połowie kwietnia przychody wyniosły 2,5 mln zł.

Fishing Clash już kolejny miesiąc z rzędu poprawia miesięczne dane sprzedażowe. W kwietniu przychody ze sprzedaży projektu wyniosły 4,7 mln zł, co oznacza 31% wzrost w porównaniu do przychodów osiągniętych w marcu i jest ponad dwukrotnie lepszym wynikiem niż w lutym. Najnowsza gra wrocławskiego developera już w kilka tygodni po globalnej premierze zdystansowała wcześniejszy hit spółki – Let’s Fish, który do tej pory był najpopularniejszą na świecie grą wędkarską.  

– „Osiągane przez Fishing Clash wyniki już na początku roku przekroczyły nasze pierwotne plany. Prowadzimy aktywne działania marketingowe, skupiając się na maksymalizacji ich efektywności.” – informuje Maciej Popowicz, prezes Ten Square Games.

W drugiej połowie kwietnia gra otrzymała wsparcie promocyjne na platformie iOS (tzw. featuring). W dniach 19-25 kwietnia gra była promowana m.in. w Chinach, USA i Europie.

– „Szczególnie istotny był dla nas featuring w Chinach, gdzie mimo tylko testowego uruchomienia gry, udało się dostać wsparcie promocyjne od Apple. Pierwsze parametry ruchu na tym rynku są dobre, co pozwala z nadzieją spoglądać na ten kierunek świata.” – dodaje Arkadiusz Pernal, wiceprezes Ten Square Games.

Poniższy wykres prezentuje przychody i wydatki marketingowe Fishing Clash (dane w mln zł).

Loading...